Jasiński Edward

Edward Jasiński www.youtube.com
Jasiński Edward
Data urodzenia:
1909-06-01 Reden (Dąbrowa Górnicza)
Data śmierci:
1990-08-28 Port Charlotte (USA)

śpiewak;

Pseud. Jaś Malina. Był synem Mieczysława i Heleny z Biernackich. Mężem śpiewaczki Janiny Kay Kuczyńskiej, (ślub 4.09.1938 Warszawa).


Źródła:
1)

śpiewak;

Pseud. Jaś Malina. Był synem Mieczysława i Heleny z Biernackich. Mężem śpiewaczki Janiny Kay Kuczyńskiej, (ślub 4.09.1938 Warszawa).

2 komentarze

 1. Poszukuje rodziny Edwarda Jasińskiego (pseud. Jaś Malina), lub osoby z kręgu jego przyjaciół, która mogłaby udzielić mi informacji na jego temat. Opracowuję korespondencję Marii Dąbrowskiej, która w jednym ze swoich listów z 1946 r. skomentowała występ radiowy tego śpiewaka, pisząc: „…przed paru tygodniami, w jakiejś banalnej audycji rozrywkowej usłyszałam zapowiedź: Cztery pieśni ludowe w układzie Tadeusza Sygietyńskiego wykona Jaś Malina. „Jaś” był oczywiście dorosłym chłopcem, ale rzecz w tym, że tak pięknie i z taką kulturą i z takim słuchem podanych pieśni ludowych dawno lub nigdy nie słyszałam. Chciałam napisać do Sygietyńskiego, winszować mu i pytać wielkim głosem: Kto to jest Jaś Malina?”
  Będę wdzięczna za kontakt i ewentualne informacje dotyczące Edwarda Jasińskiego.
  dr hab. Ewa Głębicka, Instytut Badań Literackich PAN, Warszawa

  1. Szanowna Pani
   Z przykrością informuję, że bliższe dane biograficzne Edwarda Jasińskiego nie są mi znane. Z ustalonych faktów potwierdzić mogę jedynie zawarcie związku małżeńskiego z Janiną Kuczyńską (Kay). Ślub odbył się w Warszawie, 4.09.1938 roku. Na podstawie: https://geneteka.genealodzy.pl/ Akt ślubu nr 357 (1938).
   Z wyrazami szacunku
   Jacek Półtorak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *